AB „Panevėžio energija“ Zarasų ŠTR informuoja

  • -

AB „Panevėžio energija“ Zarasų ŠTR informuoja

Category : Naujienos

Š. m. liepos 25 d. Zarasuose nuo 12:00 val. iki 22:00 val., daugiabučių pastatų šilumos punktuose ir karšto vandens sistemose bus vykdoma legioneliozės profilaktika. Jos metu šilumnešio temperatūra miesto šilumos tinkluose bus sukelta iki 75C (pastato karšto vandens sistemoje iki 66C).

Kad užtikrinti garantuotą legionelės sukėlėjų sunaikinimą, gyventojų prašome trumpainuleisti karštą vandenį per visus karšto vandens naudojimo čiaupus ir dušo galvutes.

Bendra informacija:

Kaip elgtis, kad išvengti susirgimo legionelioze:

daugiabučiame name legionelioze (sunkia plaučių uždegimo forma) galima užsikrėsti, jei:

1) pastato karšto vandentiekio sistemos netinkamai prižiūrimos, arba

2) gyventojai nedalyvauja sistemų dezinfekcijoje arba

3) nesaugiai naudojasi karštu vandeniu iš čiaupų.

Būtina žinoti, jog vandens sistemų prižiūrėtojas bent du kartus per metus privalo (dažniausiai – padidinta karšto vandens temperatūra) dezinfekuoti sistemą. Tokios dezinfekcijos metu karšto vandens vartotojai butuose turi atidaryti kiekvieną karšto vandens čiaupą (ypač – dušo ar rečiau naudojamą) ir sulaukti, kol iš jų ims tekėti bent +60 oC temperatūros vanduo, kuris per porą minučių sunaikina vamzdžiuose, čiaupų ir dušo galvutėse susikaupusias Legionella bakterijas.

Tarpuose tarp dezinfekcijų ir ypatingai tada, kai vanduo ilgesnį laiką nenaudotas, svarbu, kad iš čiaupo, kol pasieks bent +50 oC temperatūrą, karštas vanduo būtų leidžiamas taip, kad nesitaškytų, mat legionelioze galima apsikrėsti tik įkvėpus vandens dulksnos (aerozolio), kuriame yra ligos sukėlėjo.